Warto wiedzieć

W jaki sposób rozpoczynasz swój dzień pracy? Jeśli jesteś w swoim biurze, zapewne od włączenia komputera. Technologie teleinformatyczne zdominowały i zmieniły nasze życie. Zmieniły się metody naszej pracy. Pokolenia urodzone po latach 70-tych XX wieku zapewne nie potrafią posługiwać się liczydłem, ale osoby 40+ doskonale radzą sobie z komputerem. To wszystko za sprawą rozwoju samych komputerów, ale przede wszystkim oprogramowania.
Kamieniem milowym w rozwoju informatyki było powstanie sieci komputerowej, dzisiaj nazywanej Internetem, który ma już blisko 50 lat! Pod koniec lat 60-tych ubiegłego wieku powstała sieć rozległa ARPANET, która zrewolucjonizowała ludzkość.
Cofając się pamięcią do początków Internetu w Polsce – na początku lat 90-tych, zauważymy jak wielki rozwój nastąpił w tej dziedzinie. Może być on niezauważalny, gdyż jako codzienni użytkownicy podlegamy monotonii zmian. Ale fakt, że na przestrzeni minionych 10 lat urządzenia mobilne – telefony, tablety, mikrokomputery stały się w pełni funkcjonalnymi narzędziami do przeglądania zasobów sieci Web czy odbierania poczty świadczy o ogromnym postępie.

Internet powstał jako narzędzie wymiany danych pomiędzy użytkownikami sieci. Za jego pomocą komunikujemy się między sobą, ale i przekazujemy informację masową. Pod tym względem sieć globalna jest doskonałym narzędziem marketingowym, nieporównywalnym z żadnym dotychczasowym środkiem przekazu.
Pamiętać należy jednak, że Internet to WOLNE OPROGRAMOWANIE! Co to oznacza? Mniej więcej tyle, że języki HTML, PHP dzięki którym wyświetlają się strony internetowe, nie są tworzone przez konkretną firmę. Są dziełem wolnych programistów, którzy przez lata rozwijali i nadal rozwijają jakość sieci globalnej.
Co to oznacza dla przeciętnego użytkownika, chcącego wykorzystać sieć dla swoich celów zawodowych? Mniej więcej tyle, że możliwości tworzenia są nieograniczone, ale wykonanie trzeba zlecić wyspecjalizowanej firmie zajmującej się tego typu usługami.
Oczywiście własna inicjatywa, kreatywność, wiedza są godne pochwały, ale gdy liczy się czas, warto skorzystać z usług specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>